Menu

EPDM czyli Etylo-Propylenewe-Dienowe-Monomery to polimerowe tworzywo sztuczne które podczas wulkanizacji uczestniczy w procesie prowadzącym do powstawania trójwymiarowej sieci nadcząsteczkowej, na skutek powstawania mostków między cząsteczkami. Dzięki takim połączeniom materiał cechuje się bardzo dobrymi właściwościami do odwracalnej rościągliwości pod wpływem działania siły mechanicznej. Wytrzymałość na rościąganie do 300% z zachowaniem ciągłości struktury.

 

Membrana EPDM jest odporna na wszystkie warunki atmosferyczne takie jak promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury. Przy -40 °C nadal zachowuje elastyczność dzięki czemu nie może popękać jak inne produkty tego typu. Dzięki tym właściwościom EPDM znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach inżynierii budownictwa w zakresie hydroizolacji.

 

Na dzień dzisiejszy jest to najlepsza izolacja do zbiorników wodnych, stosowana przy budowie dużych obiektów retencyjnych, stawów sedymentacyjnych, oczyszczalni hydrofitowych, kąpielisk, stawów rybnych, zbiorników ozdobnych i oczek wodnych.

 

Więcej informacji na temat produktu EPDM CARLISLE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl